American flagEnglish Spanish FlagEspañol Turkish FlagTürkçe German FlagDeutsch Italian FlagItaliano Indiaहिंदी French Flag Français Romanian FlagRomână Portugual FlagPortuguese
CSA logo Turkish
 
Roy Eugene Davis

Roy  Eugene  Davis
Özgeçmiş  Bilgileri

Roy Eugene Davis 1931 yılında Ohio’da Cleveland’ın 40 mil kadar güneyine düşen Leavittsburg’da dünyaya geldi ve çiftçilik yapan bir topluluk içinde büyüdü. İlk gençlik çağlarında halk kütüphanesine sık sık uğramayı adet edindi ve bol bol psikoloji, felsefe ve yoga kitapları okudu. 18 yaşındayken, Paramahansa Yogananda’nın “Bir Yogi’nin Kendi Kaleminden Özgeçmişi” (Oto-Biyografisi)ni okudu, o an, Yogananda ve Kriya Yoga geleneği ile bir ruhsal bağı olduğunu hissetti. 1949’un Aralık ayında California, Los Angeles’e Yogananda’nın yanına gitti.Gurusu (ruhsal öğretmeni)Yogananda tarafından ruhsal öğrenci olarak kriya yoga eğitimi için kabul edildi.

1951 yılında Paramahansa Yogananda kendisine öğretme ve yetkilendirme yetkisi verdi.
1952 Mart’ında Arizona’daki Phoenix Kendini-Bilme Merkezi’nin  sorumlu başkanı  olarak tayin edildi. 1953’ün sonlarına doğru dünyevî  yaşamı deneyimleyerek öğrenmenin gereğini fark ederek örgütten  çekildi – ama kriya yoga geleneğiyle bağından ya da hizmet etme sözünden değil. ABD ordusunda, Kansas Fort Riley’deki Sıhhiye Birliği’nde 2 sene askerlik görevi yaptıktan sonra, bağımsız konuşmacı ve ruhsal öğretmen olarak özgörevine başladı. O zamandan bu yana Kuzey Amerika’da 100 kentte, Japonya’da, Brezilya’da, Afrika’da, Avrupa’da ve Hindistan’da  kriya yoga öğretisini konferans ve seminerlerle anlattı.Bu bölgelerde yetkilendirdiği öğrencilerinin başkanlık ettiği kriya yoga merkezleri bulunmaktadır.

Bazı kitapları 10 dilde ve 11 ülkede yayınlanmıştır. Aynı zamanda, düzenli olarak Truth Journal’i (Hakikat Dergisini) yayınlamaktadır ve Ruhsal Farkındalık Merkezi’nin (CSA) dünyaya dağılmış üyeleri için aylık dersler kaleme almaktadır.

Home Page
Meditasyon
Kriya Yoga
CSA Info
Roy Eugene Davis
 
Roy Eugene Davies'in Makalelerinin Türkçe Çevirileri
Books
Contact
Membership
.
Free Literature
Truth Journal magazine, a listing of Mr. Davis' books, and schedules of meditation retreats and seminars. (English only)
©2007-2010 Center for Spiritual Awareness
P.O. Box 7
Lakemont, Georgia 30552-0001
Security